سبد خرید

تاریخچه و سوابق

“جمله‌ی علی(ع) با عنوان: «پیروزی در دوراندیشی است»، دلیل خوبی برای انتخاب نام و ماهیت برند تازه‌تأسیس به نام «دوراندیشان» در سال 1382 شد.. ”

در این قسمت قصد داریم به بررسی داستان ما بپردازیم و شما را بیشتر با دوراندیشان آشنا سازیم. مجموعه‌ی دوراندیشان با سابقه‌ی دو دهه‌ی فعالیت آموزشی همواره یکی از پیشتازان عرصه‌ی آموزش و حوزه‌ی نشر منحصراً در رشته حقوق بوده است.

و همواره سعی داشته تا با محصولات آموزشی کم‌نظیر، یادگیری و دانش‌اندوزی را به آسان‌ترین و باکیفیت‌ترین شکل ممکن برای خانواده‌ی بزرگ حقوقی میسر سازد.

این تلاش موجب شده تا دوراندیشان به‌عنوان مرجعی معتبر نزد دانشجویان و داوطلبان آزمون‌های حقوقی و اساتید این حوزه محسوب گردد. و اما داستان ما؛

شکل گیری دوراندیشان

به‌سبب رابطه‌ی استخدامی 10 ساله با دانشگاه آزاد و دارا بودن سمت مدیریت آموزش در دانشکده‌ی حقوق و واحد تهران مرکز و ارتباط مستقیم با دانشجویان حقوقی و فارغ‌التحصیلان این رشته و آگاهی از نیازهای مخاطبان و شناخت دغدغه‌های ایشان از یک‌سو و از طرف دیگر به پیشنهاد دکتر نعمت احمدی، انگیزه کافی برای ورود به حوزه‌ی آموزش فراهم گردید.

شروع فعالیت

سال 1382 اولین دوره‌ی کلاس‌های حضوری ویژه‌ی آزمون وکالت با دعوت از اساتید معززی همچون دکتر عیسی امینی (حقوق مدنی)، دکتر میرحسین عابدیان (حقوق مدنی)، استاد مصیب فلاح‌پور (اصول فقه)، دکتر نورمحمد صبری (جزا)، دکتر نعمت احمدی (آ.د.م) و دکتر محمد دمیرچلی (تجارت) برگزار شد که همواره قدردان اعتماد این عزیزان به خود در تشکیل اولین دوره‌ی آموزشی هستیم.

همزمان با برگزاری و استقبال گسترده از دوره‌های آموزشی به فکر تدوین و انتشار کتب و منابع مطالعاتی افتادیم. اولین کتابی که تولید کردیم پاسخ به سئوالات وکالت 1384 در قطع جیبی بود که با انتخاب شش نفر از دانشجویان ممتاز و کارآموزان وکالت و پاسخ آنان به سئوالات است، منتشر شد.

ایده‌ی تحلیل هر چهار گزینه سئوالات (هم گزینه صحیح و هم دلیل غلط بودن سایر گزینه‌ها) ـ برای اولین‌بار ـ باعث استقبال مخاطبین از این اثر شد.

شکل گیری ایده جدید

این استقبال موجب شد تا به دنبال یافتن روشی برای کمک به یادگیری سریع و مفهومی برای مخاطبین حقوقی باشیم. و اینجا بود که ایده‌ی تولید و انتشار کتب و منابع آزمونی و آموزشی با عنوان کتاب‌های کمک حافظه با شعار؛ «هر فرد حقوقی به یک کتاب کمک حافظه نیاز دارد»، شکل گرفت!

منابعی که پاسخگوی نیاز تمام مخاطبین اعم از دانشجویان حقوق ـ داوطلبان آزمون‌های حقوقی مانند: آزمون وکالت، آزمون قضاوت، آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری باشد. همین دیدگاه بود که اساتید نیز آن را به‌عنوان منبعی بر تدریس مفهومی و یادگیری آسان‌تر برگزیدند.

اجرای ایده های نو

برای عملیاتی کردن ایده‌های دوراندیشان و تدوین کتاب‌ها با اهداف آموزشی مورد نظر، لازم بود تا افرادی جذب و سپس آموزش ببینند تا توانایی پیاده‌سازی ایده‌ها را پیدا کنند و از آنجا که در اعتماد به جوانان تجربه خوبی کسب شده بود، درهای مؤسسه برای ورود به علاقمندان جوان (دانشجویان، فارغ‌التحصیلان) باز شد.

زمینه‌سازی و ایجاد فرصت برای ورود جوانان علاقمند به عرصه‌ی آموزش و تألیف، به‌عنوان یک مسئولیت اجتماعی همواره از اصول اساسی مورد نظر مؤسسه دوراندیشان بوده و خواهد بود.

15+
همکاری با مولف و استاد دانشگاه
30+
حضور در نمایشگاه‌های بین المللی
100+
محصول با کیفیت
1000+
مشتریان راضی در سراسر ایران

انتخاب با شماست

تولید محتوای چندرسانه‌ای

از سال 1392 تولید کلاس‌های آموزشی به صورت ویدئویی را برای اولین‌بار آغاز کردیم و از این طریق تمام علاقمندان در سراسر کشور به محتواهای آموزشی برترین اساتید حقوقی به سادگی و با کمترین هزینه دسترسی پیدا نمودند که با استقبال مخاطبین خود، یکی دیگر از اهداف آموزشی خود را محقق نموده و با تولید کتاب‌های صوتی به مسیر خود ادامه داده‌ایم.

حضور فعال سالانه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و نمایشگاه‌های استانی به منظور عرضه مستقیم و با تخفیف کتب و آثار منتشر شده به مخاطبین حقوقی را از جمله مسئولیت‌های خود می‌دانیم.

استقبال دانشجویان ـ داوطلبان آزمون‌های حقوقی ـ اساتید و خانواده بزرگ حقوقی از کتب و محصولات آموزشی و منابع مطالعاتی که منجر به انتشار حدود 200 هزار نسخه کتاب کمک حافظه در سال شده است، وظیفه و مسئولیت ما را در تولید محصولات آموزشی با کیفیت دوصدچندان نموده است.

عضویت هزاران نفر در سایت و استفاده ده‌ها هزار نفر از خدمات مؤسسه، نشان از اعتماد شماست که این اعتماد مسئولیت ما را در برابر ارایه خدمات متفاوت‌تر چندبرابر نموده است.

به‌عنوان مؤسس و صاحب امتیاز مؤسسه دوراندیشان از اینکه این سایت را برای تهیه منابع مطالعاتی و خدمات آموزشی انتخاب کرده‌اید، سپاسگزارم.

اما دیگر، صحبت درباره خودمان کافی است، بگذارید در مورد شما صحبت کنیم، خواه دانشجو هستید و به دنبال یادگیری بهتر و کسب نمودن نمره عالی در امتحانات پایان ترم می‌باشید خواه اینکه می‌خواهید در آزمون وکالت، قضاوت، مرکز وکلا، کارشناسی ارشد و یا دکتری موفق شوید و خواه یک مدرس هستید و به دنبال انتقال مفاهیم علمی به ساده‌ترین روش نیازمند دسترسی آسان به منابع مناسب و خدمات آموزشی دارید تا بتوانید مسیر را سریع‌تر و با اطمینان خاطر بیشتر طی کنید و از این طریق بر روی کار خود تمرکز کنید. جزء هرکدام از مخاطبین دوراندیشان که باشید، برای اینکه بتوانید مسیر را سریع‌تر و با اطمینان خاطر بیشتر طی کنید، مفتخر خواهیم شد که ما را در کنار خود بدانید!! تمام.

جهت ارتباط با ریاست مؤسسه دوراندیشان (جناب آقای قاسم حسین آبادی)، از طریق ایمیل زیر، پیام های خود را ارسال بفرمایید.
در حال بارگذاری ...